Családállítás
A családállítás segítségével rávilágítunk családi mintáink, és egyéb saját tudatalatti útvesztőire, így elvezetve magunkat a saját belső önismereti útra: élet- és sorsfeladatunk ösvényére.
A szeretet őseredeti formájában minden ember a feltétel nélküli szeretet legerősebb szálaival kapcsolódik szüleihez, testvéreihez, gyermekeihez, de a családi rendszer valamennyi más tagjához is.
A családunkkal szembeni tudattalan lojalitás hatására azonosulunk, "lemásoljuk" a korábban születettek vétkét vagy éppen ártatlanságát. Így alakul ki a másokért tudat alatt vállalt szenvedés vagy akár betegség azáltal, hogy az ember magában hordozza a vágyat, hogy kövesse egy korábban született szenvedésének példáját. Ez a tudattalan családi lelkiismeret.
"A családállítás egy eljárás, amellyel emberi kapcsolatok és szociális rendszerek rejtett dinamikái, alapvető működési mintái, valamint ezek hatásai válnak láthatóvá és érzelmileg megtapasztalhatóvá. Ez a módszer a családban történt eseményekkel, egyes családtagok nehéz sorsával (például betegség, vagyonszerzés, politikai üldöztetés, korai halál, kitagadás, erőszak) foglalkozik, de a főszereplő mindig a témahozó élete, ami esetleg nem úgy alakul, ahogyan azt ő szeretné. Sok ember életének menetét ugyanis valamelyik felmenőjének nehéz sorsa befolyásolja. Ha az illető családtaggal valamilyen életbevágóan rossz történt, a család - mint rendszer - működésében zavar keletkezik, amit egy később született leszármazott úgy próbál korrigálni, hogy ugyanúgy él, érez és viselkedik, mintha a rossz dolog vele történt volna meg, fogadalmat téve a lelkében: "inkább én, mint te", "követlek a betegségbe" vagy "majd én átélem helyetted", vagy "ha neked ez túl nehéz, segítek cipelni a terhet". Egy ilyen fogadalom kényszerítő erővel irányíthatja az illető sorsát, illetve az egész család működését befolyásolhatja egészen addig, amíg a tagjai nem ismerik fel a rendellenességet. A családfelállítás lehetőséget ad ennek tisztázására, a tudattalan fogadalmak feloldására is. " (részletek Féderer Ágnes: Sorsáthallások c. könyvéből)
A családállítás során megismerhetjük történeteink hátterét, és feloldhatjuk az azokból származó tudatalatti kötelékeket.
Mikor érdemes a családállítást alkalmazni?
* családtagokkal való kapcsolat rendezése
* párkapcsolati problémák, kudarcok
* elköteleződési problémák
* gyermekvállalási nehézségek: nem jön a baba, félelem a gyerekvállalástól
* szüléssel kapcsolatos félelmek, traumák feldolgozása
* üres fészek szindróma, kapuzárási pánik
* tanulási, koncentrációs nehézségek
* indokolatlan düh, szorongás, motiválatlanság, levertség
* megrekedt életérzés: munkahelyen, párkapcsolatban, az élet egyéb területén
* trauma feldolgozása: veszteségek, gyász, elengedési problémák
* életviteli nehézségek
* túlsúly / plusz kilók, ha a diéta és a mozgás nem segít
* önbizalom hiánya, önértékelési problémák
* bármilyen fizikai tünet, betegség tudatalatti működésének feltárása
A családállítást lehet alkalmazni szülővel, vagy gondviselővel, 18 éves kor alatti gyermekek problémáinál is.
Emellett a rendszerállítás hatékony lehet a következő területeken:
* megmutatja egy cégben/munkahelyen a rejtett összefüggéseket, motivációkat, kapcsolódási mintákat, melyek a cég működését befolyásolhatják
* ingatlanok értékesítésével kapcsolatos felmerülő nehézségek hátterét
* és lehetőséget nyújt az akadályok elhárításában, megoldásában
Gyere el valamelyik csoportomba, vagy jelentkezz be egyéni családállításra, akár személyesen vagy ha nem tudod megoldani az utazást, mert pl. messze laksz, külföldön tartózkodsz, kisbabád van, vagy éppen a betegséged nem engedi, akkor online térben is találkozhatunk, a módszer hatékonyságán nem változtat.